Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

20η Αγωνιστική - Πρωτάθλημα Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας 2009 - 2010

Σπουδαία βαθμολογική ανάσα πήρε με τη νίκη της, επί του ΤΗΡΩΝΑ Αγ Θεοδώρων, η ανδρική ομάδα της ΑΛΦΑ, στον εντός έδρας αγώνα της 21.3.2010. Με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και 4ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας,με πλουραλισμό στην επίθεση, πήρε μια τελική διαφορά +18 πόντων, υπερκαλύπτοντας αυτήν της ήττας του πρώτου αγώνα (-7), κάτι που την βάζει μπροστά σε περίπτωση ισοβαθμίας των ουραγών στον όμιλο.

Άλιμος - ΤΗΡΩΝ Αγ Θεοδ 76 -58 τα δεκάλεπτα: 19-15, 40-28, 51-40, 76-58

ΑΛΙΜΟΣ (Μποσγανάς): Αγγελόπουλος 19, Σέιφερ 9, Μάνος 11, Ψυχογιός, Λυκούδης, Ζαλώνης 7, Μουρατίδης 7, Σακελλαρόπουλος 3, Μελισσαράτος, Χαλκιάς, Μανώλας 7, Κορύζης 11

ΤΗΡΩΝ (Τόλλιας): Καζιάνης 8, Μητρόπουλος 21, Σακελλαράκης 8, Κωνσταντώνης 2, Δανιήλ 8, Κατσιούλης 11

Άλλοι Αγώνες: Έσπερος Π.-ΕΑ Πατρών 67-45, Μίλων-Λευκάδα 66-69, Ψυχικό-Βόνιτσα 87-57, Π Φάληρο-Σπαρτιατικός 103-76, Παπάγου-Αμαλιάδα 66-74, Εθνικός-Χολαργός 63-71
Βαθμολογία (σε 20 αγώνες): Λευκάδα 36, Αμαλιάδα 36, Χολαργός 35, Ψυχικό 32, Π Φάληρο 32, ΕΑ Πατρών 30, Μίλων 29, Έσπερος Πατ 29, Άλιμος 28, Παπάγου 28, Τήρων 28, Εθνικός 27, Βόνιτσα 25, Σπαρτιατικός 24

Επόμενη αγωνιστική (21/03):ΕΑ Πατρών-Αλιμος, Τήρων-Μίλων, Λευκάδα-Ψυχικό, Σπαρτιατικός-Βόνιτσα, Αμαλιάδα-Εσπερος Π, Χολαργός-Παπάγου, Π Φάληρο-Εθνικός